Radionica u SRCU

Dana 2. ožujka 2017.g., učiteljice Brankica Habuzin, Biljana Crnobrnja i Tatjana Devčić Stefanović bile su na radionici u Udruzi SRCE (Sv. Ivan Zelina). Radionica je bila organizirana u okviru projekta PRSTEN POTPORE te namijenjena nastavnicima, stručnim suradnicima, roditeljima učenika s teškoćama u razvoju i zainteresiranu javnost .

Cilj radionice bio je predstavljanje koncepta suradnje organizacija civilnog društva i odgojno-obrazovnih ustanova u lokalnoj zajednici.

Brojni predavači su primjerima dobre prakse odgovorili na pitanja: Kako učenike s teškoćama i njihove roditelje pripremiti za ulazak u redoviti odgojno-obrazovni sustav?  Na koji način osigurati da se učenici s teškoćama već prvog dana škole osjećaju ugodno u novom okruženju? Kako ostvariti osobni kontakt s učenikom s teškoćama?

Zahvaljujemo voditeljici projekta Ivančici Prugovečki na pozivu i zaključujemo temeljnom misli ovog hvalevrijednog projekta: „Suvremena škola je škola za sve učenike, ona je uključujuća/inkluzivna i omogućuje svakom učeniku napredak u skladu s njegovim sposobnostima“.

Učiteljice u Udruzi SRCE

Ivančica Prugovečki, voditeljica projekta PRSTEN POTPORE

Đurđa Penava, predsjednica Udruge Srce, uputila nas je u rad udruge.

Jelena Kovačević, suradnica za EU i nacionalne projekte Udruge Srce, govorila je o suradnji organizacija civilnog društva i odgojno-obrazovnih ustanova.

Tanja Domitran i Martina Potočki, učiteljice razredne nastave iz OŠ Dragutina Domjanića, podijelile su svoja iskustva.

Darko Kobetić, ravnatelj Centra znanja PROFECTUS i edukator naših pomoćnika u nastavi, prezentirao je model suradnje u inkluzivnom odgojno-obrazovnom sustavu.

Mame Sandra Martinjak i Dubravka Geller opisale su svoja iskustva suradnje s pomoćnicima u nastavi.

Za kraj smo razgledali prostorije Udruge SRCE.

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 2. 3. 2017.