Terenska nastava PŠ Farkaševac

U srijedu, 8. ožujka 2017. učenici predmetne nastave PŠ Farkaševac bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Bilo je tu za svakog ponešto...

Dok su učenici 8. razreda bili na profesionalnoj orijentaciji u Centru za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK), ostali su razgledali stalni postav Prirodoslovnog muzeja te izložbu Zvukovi kukaca - orkestar najmanjih. Uz stručno vodstvo poslušali smo zanimljivo predavanje i uživali u zvukovima pojedinih vrsta kukaca. Nakon sastanka sa osmašima, uputili smo se u Gundulićevu ulicu kako bi razgledali najveću maketu željeznice u jugoistočnoj Europi. Iskustvo je bilo stvarno prekrasno, pogotovo u trenutku kada se cijela dvorana zamračila uz zvuke grmljavine i kišu koja je padala po nama. No, veselje je kulminiralo saznanjem da ćemo i mi moći voziti vlakove! Voditelji su nas uputili u drugi dio objekta gdje smo upravljali vlakovima putem tableta. Ovaj jedinstveni doživljaj svakako preporučujemo svima i pozivamo Vas da i vi posjetite muzej vlakova! Za kraj terenske nastave posjetili smo HNK. Pogledali smo najpopularniju hrvatsku operu Ero s onoga svijeta, Jakova Gotovca. Svjetla pozornice i odlična izvedba supružnika Franetović u ulogama Đule i Ere, potrudili su se da doživljaj opere bude savršen. Umorni, ali puni dojmova vratili smo se kući oko ponoći.

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 11. 3. 2017.