Projekt "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru"

Treću godinu za redom učenici naše škole sudjeluju u projektu "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru". Posjet smo realizirali 11. i 12. prosinca 2017.g.

Pod stručnim vodstvom razrednica, profesora povijesti i asistenata, u projektu je sudjelovalo 63 učenika iz matične škole i PŠ Farkaševac. Projekt je realiziran u suradnji s Memorijalnim centrom Domovinskog rata Vukovar i Zagrebačkom županijom.

Kroz program projekta vodili su nas stručni suradnici MCDR-a Filip, Marija i Oliver te vozači Davor i Igor kojima se od srca zahvaljujemo na suradnji!

Na kvizu znanja našu školu su predstavljale učenice Antonia Kasalo (8c) i Jelena Krog (8f). Osvojile su 3. mjesto. Pohvaljujemo naše natjecateljice za uspjeh!

Napomenimo da su učenici podržali ideju učiteljice Ane Pečić koja je predložila da se sakupe namirnice za Socijalnu samoposlugu Vukovar. Voditeljica udruge "Duga", Vukovar nas je pohvalila i uručila nam Zahvalnicu. Mi se zahvaljujemo svim roditeljima i učenicima koji su se odazvali ovoj humanitarnoj akciji za najpotrebitije!

Ponašanje učenika tijekom projekta bilo je na visoko primjerenoj i dostojanstvenoj razini, bez intervencija voditelja terenske nastave ili osoblja hostela. Kustosi i interpretatori, voditelji MCDR-a i osoblje hostela pohvalili su naše učenike kao svijetli primjer mlade generacije! Ponosni smo na njih jer su svojim primjerenim ponašanjem pokazali da su složni, veseli i tolerantni mladi ljudi!

U ova dva dana, učenici su posjetili brojne lokacije, poslušali predavanja o okupiranom i razrušenom Vukovaru 1991. godine te čuli svjedočanstva ljudi iz grada. Nadamo se da će sve što su posjetili, vidjeli i čuli zapamtiti te da nikada neće zaboraviti Vukovar!

U nastavku pročitajte detaljnu prezentaciju o projektu "Posjet osmih razreda Vukovaru".

Priloženi dokumenti:
Vukovar.pptx (31.01 MB)

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 13. 12. 2017.