13. TIKVIJADA U PODRUČNOJ ŠKOLI FARKAŠEVAC

Dana 31. 10. 2012. godine u Područnoj školi Farkaševac održali smo 13. po redu „Tikvijadu“.

U goste nam je stigla i ravnateljica škole Marijana Kozumplik – Kemenović. Prvo smo izveli mali igrokaz, zatim otpjevali par pjesama. Nakon toga je ravnateljica izabrala najljepše tikve i najljepši likovni rad. Kod nas su pobijedili Toni Jug i Karolina Pušić. Bilo mi je baš super.

Napisala Katarina Matanović,  učenica 3. razreda Područne škole Farkaševac

4.razred

Dana 31. 10. 2012. godine u školi smo obilježili „Tikvijadu“. Tada smo donijeli ukrašene tikve. Kada je došla ravnateljica škole Marijana Kozumplik – Kemenović predstavili smo svoj prigodan program. Imali smo natjecanje između najbolje tikve i najboljeg likovnog rada na temu jesen. Otvorili smo svoje izložbe. Bilo je jako mnogo lijepih tikava i radova. Učiteljice su pripremile malo iznenađenje za nas, a to je bila pečena tikva i bučnica. Meni je to bilo izvrsno, ali nekima nije. Kada je ravnateljica proglasila najbolje tikve i likovne radove, neki su bili veseli, a neki razočarani toliko da su izjavili .“ Ja sljedeće godine uopće  ne ću donijeti tikvu!“ Iz našeg razreda priznanje za najbolju tikvu dobila je Karolina Pušić, a za najbolji likovni rad Toni Jug. Na kraju nastave zaključili smo da nije važno pobijediti nego sudjelovati. Svi smo se lijepo zabavili i uživali.

Napisala Jelena Krog,  učenica 3. razreda Područne škole Farkaševac

Nestrpljivo sam izrezivala i uljepšavala svoju tikvu. Spremila sam se u školu sva uzbuđena što će biti i tko će pobijediti. Složili smo tikve na jedan stol koji je izgledao jako lijepo jer je bio pun šarenih tikava. Nije se znalo koja je od koje ljepša. Svaka je bila posebna. Dok je stručni žiri pregledavao naše tikve, mi smo kušali meni malo neobične kolače jer su bili napravljeni od bundeva. Zatim smo ušli u razred gdje sam ugledala svoju tikvu kako je sama na stolu i pomislila: „Zar sam ja pobijedila? I naravno, super! Bravo! Pobijedila sam!“ To je za mene bilo veliko veselje. Samo mi je nedostajalo priznanje koje mi je kasnije uručila ravnateljica škole Marijana Kozumplik – Kemenović kao i svim ostalim pobjednicima.

Napisala Karolina Pušić,  učenica 3. razreda Područne škole Farkaševac

Pripremanje školske izložbe

Strip izradio Patrik Domjanić, učenik 6. razreda

Izložba i degustacija

Ovogodišnji pobjednici

objavio: Lidija Hatadi   datum: 7. 11. 2012.