"Vukovaru - ime sveto"

U našoj Područnoj školi Farkaševac tradicionalno se već godinama obilježava manifestacija„Dani sjećanja na žrtvu Vukovara".

Svake godine,naravno,nastojimo izmisliti nešto „novo“ kako nam se ne bi dogodilo da nam te priredbe postanu monotone i nezanimljive.

Prošlogodišnja priredba bila je jedna od boljih,ako ne i najbolja. Budući da je to bila „okrugla“,20.obljetnica pada Vukovara,doista smo uložili golem trud-održavao se „Naj glas Farkaševca“u kojem su se učenici natjecali u pjevanju domoljubnih pjesama. Vrhunac svega je bio sutrašnji dan ,18.11.2011. kad sam s mnogobrojnim kolegama i prijateljima bila u Vukovaru.Ono što i danas osjećam,riječima se ne može iskazati.

I kad sam ove godine pomislila da smo već iscrpili sve ideje,pala mi je prije nekih više od mjesec dana na pamet ideja da se u našoj kapelici održi sveta misa za žrtve Vukovara i cijelog Domovinskog rata.Dogovarajući s našim župnikom termin održavanja mise,ni slutila nisam kako ću ovaj dan pamtiti cijeloga života-naime,nadnevak održavanja priredbe i mise sasvim se nenadano „poklopio“ s izricanjem oslobađajuće presude našim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču.Kao što i sam general Gotovina kaže-danas je Domovinski rat završio i pravno-pobijanjem teze o udruženom zločinačkom pothvatu skinuta je sramna ljaga s našeg Domovinskog rata,operacije „Oluja“ i cijele nam domovine Hrvatske. Idemo dalje,zajedno u budućnost,a kakva će nam ona biti-to ćemo tek vidjeti!

Generalima veliko HVALA,također i žrtvama i Vukovara i  Domovinskog rata  duž cijele Lijepe nam naše. Neka im je vječna slava i hvala i neka im je laka ova hrvatska zemlja za koju su nesebično dali svoje živote! Zauvijek će živjeti u našim sjećanjima i srcima!

objavio: Helena Matijašević   datum: 16. 11. 2012.