Kazališna predstava u Farkaševcu

Dana 10.12.2012. godine u Područnu školu Farkaševac stigla je poznata dječja spisateljica Jadranka Čunčić – Bandov.

Sa sobom je donijela gomilu lutaka koje je sama izradila. Obzirom da je napadao gusti snijeg, predstava koja je bila zakazana za 14.00 sati počela je tek u 14.00 sati i 30 minuta. Naime, školski autobus probijao se kroz snježne nanose. Jedva je dovezao djecu u školu. Uzbuđena djeca prepričavala su snježne zgode koje su ih zadesile putem.

Na predstavu su u našu školu stigla i djeca iz Područne škole Bolč i Područne škole Nova Kapela. Djecu iz Nove kapele dovezli su roditelji i učiteljice. Predstava se odigrala u hodniku škole koji su učenici preuredili u kazališnu dvoranu.

Svi smo se udobno smjestili i s oduševljenjem pratili lutkarsku predstavu. Djeca su se veselo smijala i pljeskala lutkama i Jadranki Čunčić – Bandov. U predstavi su sudjelovali i učenici prvog razreda glumeći miševe i Renato iz Područen škole Nova Kapela glumeći slona.

Na kraju predstave pozdravili smo se s dragom spisateljicom koja nam je vrlo rado podijelila autograme.

Evo nekoliko dječji pismenih osvrta na tu temu.

Jučer, 10.12.2012. godine u našu Područnu školu Farkaševac stigla je Jadranka Čunčić – Bandov. Došla su i djeca iz Područne škole Bolč i Područne škole Nova Kapela. Predstava je počela u 14.00 sati i 30 minuta. Jadranka Čunčić – Bandov nam je odglumila nekoliko igrokaza. Igrokazi su se zvali: Slon i bubamara, Dva zmaja, Dva magarca, Boduljko i Žbunika itd. Na kraju predstave dobili smo autograme. Svi smo se dobro zabavili.

Jelena Krog, učenica 3. razreda

Jučer u 14.30 posjetila nas je Jadranka Čunčić – Bandov, Područna škola Bolč i Područna škola Nova Kapela.  Jadranka Čunčić – Bandov nam je odglumila nekoliko kratkih igrokaza. Jako mi se svidjelo, a posebno njezine lutke koje je sama izradila.

Toni Jug, učenik 3.razreda

Jučer  se održala predstava u Područnoj školi Farkaševac. Počela je u 14.00 sati i 30 minuta. Glumila nam je Jadranka Čunčić – Bandov, naša spisateljica koju uvijek rado čitamo.

Predstavu su došla gledati i djeca iz Područne škole Bolč i Područne škole Nova Kapela. Jadranka Čunčić – Bandov je trebala i neke učenike iz trećeg i prvog razreda. Prvi razred je glumio miševe, a treći slona. I tako je završila predstava.

Tea Troha, učenica 3. razreda

Posjetila nas je Jadranka Čunčić - Bandov. Izvela je par igrokaza. Ti igrokazi su se zvali: Slon i bubamara, Mačka i miš, Dva zmaja... U goste su nam došli učenici iz Područne škole Bolč i Područne škole Nova Kapela. Predstava je počela u pola tri. Jadranki Čunčić - Bandov pomogao je u predstavi Robert iz Nove Kapele i prvaci iz Farkaševca.

Zoran Švec, učenik 3. razreda

objavio: Lidija Hatadi   datum: 13. 12. 2012.