Na putu dobrote-Ružičasti listopad: suradnja Udruge i učenika 4. a

U sklopu projekta Na putu dobrote učenici 4. a ostvarili su po drugi puta suradnju s Udrugom žena liječenih od raka dojke na iznimno poseban način.

22.listopada u školskoj dvorani Osnovne škole Dubrava održana je manifestacija Ružičasti listopad u organizaciji Udruge žena liječenih od raka dojke Sveta Margareta i naše škole.

Udruga je osnovana 2009. godine i svojim djelovanjem članice udruge trude se i zalažu tijekom cijele godine, a posebno u mjesecu listopadu-mjesecu borbe protiv raka dojke-odaslati poruke ohrabrenja, podrške, ali i poticanja mladim ženama da se redovito kontroliraju.

Udruga se već godinama trudi na posebne načine probuditi svijest žena svih dobnih skupina o povećanju brige za vlastito zdravlje: snimala se u Dubravi i milenijska fotografija ružičaste vrpce, učenici OŠ Dubrava viših razreda pisali su poruke podrške i odaslali balone s njima u plavo nebo iznad Dubrave.

Još jedna plodonosna suradnja između Udruge žena i OŠ Dubrava ostvarena je pod mentorstvom učiteljice Brankice Habuzin u kojoj jenastala je divna slikovnica Mama je bolesna-kako se ja osjećam? Slikovnica je sastavljena od priča koje govore o osjećajima djece čije su majke oboljele od raka dojke. Ova slikovnica nosi i jednu važnu i moćnu poruku: mislite na sebe i svoje zdravlje jer mnoga vas srca trebaju.

Ove godine nastavili smo suradnju iznimno posebnom gestom: učenici 4. a  i 3. a izradili su unikatne čestitke u koje su upisali poruke podrške svim ženama u borbi s ovom bolešću i na kraju same manifestacije podijelili ih upravo njima.

objavio: Brankica Habuzin   datum: 23. 10. 2023.