TERENSKA NASTAVA – PŠ FARKAŠEVAC – PREDMETNA NASTAVA

Učenici i učitelji predmetne nastave PŠ Farkaševac uputili su se 22. studenog na terensku nastavu u grad Zagreb.

Prva destinacija bila je – Muzej automobila Ferdinand Budicki. Iako je Muzej otvoren tek nekoliko mjeseci možemo reći da nam se isplatilo otići i pogledati izložene primjerke starih automobila, motora, maketa i ostalih primjeraka. Ukoliko želite vidjeti što smo tamo razgledavali možete pogledati filmić koji smo napravili na tu temu.

Nakon toga krenuli smo u MSU kako bi pogledali izložbu „Anne Frank – povijest za sadašnjost“.  Na tridesetak izložbenih panela vidjeli smo brojne detalje iz života židovske djevojčice i njezine obitelji s kraja Drugog svjetskog rata. Iako teška tema, vrijedilo je podsjetiti se kakve strahote su se događale ne tako davno u prošlosti. Također smo čuli i podatke o stradanjima djece na području Hrvatske u Drugom svjetskom ratu.

Šećer na kraju – u  Arena Centru gledali smo ekranizaciju  najpoznatijeg hrvatskog dječjeg  romana Ivane Brlić Mažuranić – Šegrt Hlapić. Svi smo bili oduševljeni filmom, prekrasnim scenama i odličnim malim i velikim glumcima.

U zajedničkom druženju prošao nam je još jedan dan nastave,  mnogo smo vidjeli, čuli i naučili. Šteta da češće ne možemo nastavu provoditi na terenu…

Priloženi dokumenti:
Muzej_automobila_Budicki.wmv (17.60 MB)

objavio: Jasnica Mahnet   datum: 28. 11. 2013.