Nagrađeni najbolji likovni i literarni radovi na temu vatrogastva

Svečana dodjela nagrada pobjednicima natječaja za najbolji likovni i literarni rad na temu vatrogastva, u kojem su sudjelovali učenici osnovnih škola s područja Zagrebačke županije, održana je 28. svibnja 2014. u prostorijama hotela International.

Na natječaj, koji su zajednički, drugu godinu za redom, organizirali Vatrogasna zajednica Zagrebačke županije i Zagrebačka županija, prijavilo se ukupno 29 osnovnih škola Zagrebačke županije

Stručno povjerenstvo, kao i posjetitelji Internet stranice Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije, imali su težak zadatak izabrati najbolje radove od njih ukupno 458 pristiglih na natječaj, od čega je bilo 414 likovnih i 44 literarnih.
U ime Zagrebačke županije, vrijednim i marljivim osnovnoškolcima nagrade je uručio zamjenik župana Rudolf Vujević koji je tom prilikom pozvao mlade naraštaje da se odazovu vatrogasnom pozivu, dodavši da je upravo popularizacija vatrogastva među mladima, ali i podizanje svijesti o postojanju prirodnih i tehničko-tehnoloških prijetnji glavni cilj ovog projekta. Uz zamjenika Vujevića nagrade najboljima uručio je i Stjepan Ptiček, predsjednik Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije. Prvu nagradu stručnog povjerenstva u kategoriji od I. do IV. razreda za likovni rad osvojio je Tin Marić, učenik 1. razreda OŠ Ante Kovačić, a Larisa Čoh, učenica 4. razreda OŠ Ksavera Šandora Đalskog, dobitnica je prve nagrade stručnog povjerenstva za literarni rad. U kategoriji od V. do VIII. razreda, prvu nagradu za likovni rad osvojio je Josip Radović, učenik 5. razreda OŠ Josipa Zorića, a Luka Sever, učenik 6. razreda OŠ Dubrava dobitnik je prve nagrade stručnog povjerenstva za literarni rad. Ove godine po prvi puta uvedena je posebna kategorija za djecu s posebnim poteškoćama razvoju. Prvu nagradu u toj kategoriji, za najbolji likovni rad, osvojio je Samir Beriša, učenik 1. razreda Centra za obrazovanje i odgoj Lug.

Posjetitelji web-stranice Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije odlučili su da je prvu nagradu u kategoriji od I. do IV. razreda za likovni rad zaslužila Karla Fučkan, učenica 1. razreda OŠ Ksavera Šandora Đalskog, a za literarni rad prvu nagradu je osvojila Karla Kamenjašević, učenica 3. razreda OŠ Josipa Zorića. U kategoriji od V. do VIII. razreda, prvu nagradu za likovni rad osvojila je Paula Reljić, učenica 7. razreda OŠ Josipa Badalića, a Natalija Đuranec učenica 7. razreda OŠ Vrbovec osvojila je najviše on-line glasova za svoj literarni rad.

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 29. 5. 2014.