Četvrtaši se vratili iz Novog Vinodolskog

Učenici 4. razreda OŠ Dubrava, PŠ Kapela i PŠ Bolč vratili su se živi i zdravi iz Škole u prirodi-Novi Vinodolski u ponedjeljak, 14.rujna u poslijepodnevnim satima.

Na ovom petodnevnom prekrasnom izletu sudjelovalo je 55 učenika OŠ Dubrava, PŠ Kapela i PŠ Bolč i njihove učiteljice.

Teško je i nabrojati što smo sve vidjeli, a kamoli izraziti dojmove uz svaki događaj, posjet, avanturu, zabavu. Posjetili smo grad Ogulin i Ivaninu kuću bajki, grad Senj i kulu Nehaj, popeli se na vidikovac u Novom Vinodolskom, uživali u astronomskom centru u Rijeci, vozili se brodom do Vrbnika gdje smo vidjeli najužu ulicu i najmanja vrata na svijetu, a zatim i do otoka Košljuna, upoznali smo tajne predivne špilje Biserujke, šetali se uz jezero Bajer u  Fužinama...

Imali smo sunčane i vrlo tople dane i, uz školu plivanja na vanjskom i unutarnjem bazenu, uspjeli smo kupati se u moru i sunčati na plaži podno hotela Lišanj u kojem smo bili smješteni.

Disco, igre, pidžama party i slične zabavne aktivnosti slijedile su nakon večere, doduše kratkotrajno, jer se našoj djeci vrlo rano spavalo (što je veselilo njihove učiteljice).

Preživjeli smo prva duža odvajanja od roditelja, samoposluživanje kod švedskog stola, brigu o higijeni, pospremanju stvari, čak i nekoliko viroza. Vratili smo se veseli,umorni, ponosni i čvrsto preporučamo svim budućim naraštajima.

objavio: Brankica Habuzin   datum: 19. 9. 2015.