Promocija deficitarnih zanimanja u prehrambenoj industriji Zagrebačke županije

Regionalna razvojna agencija Zagrebačke županije, kao nositelj projekta, provodi projekt „Promocija deficitarnih zanimanja u prehrambenoj industriji Zagrebačke županije“ koji je financiran iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa 2007.-2013.

Glavni problem koji će ovaj projekt rješavati je nedostatan interes i neinformiranost učenika za upis deficitarnih zanimanja u prehrambenoj industriji. Ovim projektom učenici osnovnih i srednjih škola bit će informirani o deficitarnim zanimanjima u prehrambenoj industriji na području Zagrebačke županije. Tijekom provođenja projekta organizirat će se posjet učenika  poslodavcima u prehrambenoj industriji u Zagrebačkoj županiji, prilikom čega će se učenici upoznati sa zanimanjima u prehrambenoj industriji i proizvodnim procesom.

Osnovna škola Dubrava na projektu će sudjelovati kao pridruženi partner.

Cilj i aktivnosti modela projekta su fokusirani na promicanje razvoja poduzetništva i obrtništva u prehrambenoj industriji Zagrebačke županije, a nakon provedbe projekta, model će se moći koristiti i za druge grane industrije u kojima postoji potreba za nedostajućim stručnim kadrom.

Kroz prvi element  projekta razvit će se model kontinuirane promocije deficitarnih zanimanja u prehrambenoj industriji, a čiji će vlasnici i korisnici po završetku projekta biti svi projektni partneri i dionici tj. HZZ i OKZ, škole, poslodavci Zagrebačke županije i Regionalna razvojna agencija Zagrebačke županije. Daljnje aktivnosti na promociji modela nastavit će Regionalna razvojna agencija Zagrebačke županije.

U okviru drugog elementa projekta razvit će se stipendijska shema kao značajan element održivosti projekta.

Ciljane skupine projekta su učenici osnovnih i srednjih škola s područja Zagrebačke županije i poduzetnici iz prehrambene industrije s deficitarnim zanimanjima iz Zagrebačke županije.

Predviđeno trajanje provedbe ovog projekta je 12 mjeseci. Projekt je započeo 28.08.2015. godine, a traje do 28.08.2016. godine.

Slijedom navedenog dvadeset učenika osmih razreda posjetit će 16. ožujka 2016. mesnu industriju PIK Vrbovec.

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 13. 3. 2016.