Osmaši obilježili Dan planeta Zemlje

Obilježili smo Dan planeta Zemlje

Učenici osmih razreda su u petak  22. travnja 2016. posjetili poznati rezervat Varoški lug.

Ovim posjetom osmaši su prigodno obilježili Dan planeta Zemlje, ali su se pridružili i akciji „Zelena čistka“ (jedan dan za čisti okoliš).  Naoružani vrećama, rukavicama i prije svega dobrom voljom počeli su čistiti prelijepu šumu. Cijelo vrijeme s učenicima su bili članovi Lovačkog društva „Golub“ iz Dubrave. Pratili su ih po mnogobrojnim puteljcima, pomagali u skupljanju smeća, objašnjavali  životinjske tragove, vrste drveća, značenje i ulogu lovačkih čeka, ulogu lovaca u očuvanju prirodnog rezervata… Spremno su odgovarali na učenička pitanja i u tako ugodnom razgovoru  đaci su obišli 12 kilometara šumskih staza i skupili poprilično smeća, iako je na prvi pogled šuma izgledala čista.

Nakon skupljanja smeća, okupili su se svi zajedno kod lovačke kućice i tu  je gosp. Milan Grgurić održao kratko, ali vrlo poučno predavanje o šumi Varoški lug, o biljkama i životinjama koje obitavaju u tom prostoru. Svi su se ugodno iznenadili kad su čuli da je tu prebivalište dabra. Đake je posjetila i gđa. Stilinović voditeljica Zelene čistke u općini Dubrava i novinari Super radija, a ravnateljica je zahvalila vrijednim učenicima i na kraju predložila da se svi okrijepe odličnim varivom. Grah s kobasicama je svima prijao, i lovcima, i učenicima, i profesorima.

Učenici su bili zadovoljni. Nije im bio problem prohodati toliko kilometara i boraviti u prirodi, a na kraju su svi došli do zajedničkog zaključka: „Bilo je super, možemo to češće raditi, a ne samo čekati Dan planeta Zemlje!“

Ljiljana Bilanović

objavio: Ljiljana Bilanović   datum: 24. 4. 2016.