Biskupijska vjeronaučna olimpijada

Biskupijska vjeronaučna olimpijada za učenike osnovnih škola i natjecanje iz vjeronauka za učenike srednjih škola s područja Bjelovarsko-križevačke biskupije održano je u četvrtak 2. ožujka 2017. u Bjelovaru.

Vjeronaučna olimpijada za učenike osnovnih škola održana je u prostorijama Bjelovarsko–križevačke biskupije, dok je natjecanje iz vjeronauka za srednje škole održano u Komercijalnoj i trgovačkoj školi u Bjelovaru.

Nakon školskoga i županijskoga natjecanja na biskupijskoj razini sudjelovalo je pet osnovno školskih ekipa i osam srednjoškolskih ekipa.

Iz naše škole natjecala su se ekipno 4 učenika: Martina Šalamun 8.a, Kristijan Bilanović 6.b, Ela Jelić 7.f i Stjepan Horvat 8.f. Našu ekipu vodila je mentorica Ivanka Pejić u pratnji s vjeroučiteljicom Katarinom Hajdek.

Tema ovogodišnje olimpijade bila je Misijska djelatnost Crkve.
Sudionike osnovnoškolske olimpijade na početku je pozdravio generalni vikar Bjelovarsko-križevačke biskupije mons. Stjepan Ptiček, dok je sudionike srednjoškolskog natjecanja iz vjeronauka pozdravio bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak. Nakon pozdravnih riječi, molitve i predstavljanja ekipa uslijedilo je natjecanje koje se sastojalo od pisanog testa, tombole i kviza „Tko želi biti Kristov milijunaš?”

Nakon testa učenici su imali priliku za okrepu. Za vrijeme okrepe sudionici osnovnoškolske olimpijade imali su priliku družiti se s biskupom. Povjerenstvo i mentori su u to vrijeme ispravljali testove.
Nakon saznanja rezultata testa uslijedila je igra tombola, u kojoj su učenici pokazali vrlo dobro znanje. U završnoj igri „Tko želi biti Isusov milijunaš?” sudjelovalo je po pet najuspješnijih ekipa osnovnih i srednjih škola koje su dale pobjednike ovogodišnje Vjeronaučne olimpijade.

Prvo mjesto osvojila je ekipa Osnovne škole Bisag koju je pripremila vjeroučiteljica Sandra Završki s osvojenih 79 bodova. Naša ekipa osvojila je peto mjesto.
U kategoriji srednjih škola prvo mjesto osvojila je ekipa Gimnazije Bjelovar koju je pripremila vjeroučiteljica Andrea Pratnemer s osvojenih 67 bodova.
Sve su ekipe dobile priznanja o sudjelovanju na natjecanju te ih je Katehetski ured Bjelovarsko-križevačke biskupije nagradio vrijednim knjigama. Na završetku Biskupijske vjeronaučne olimpijade predstojnik Katehetskog ureda preč. Mirek Hrvojić čestitao je pobjednicima i zahvalio vjeroučenicima, njihovim mentorima, domaćinima i članovima Povjerenstva.
Prvoplasirana osnovnoškolska i srednjoškolska ekipa sudjelovat će na dr
žavnom natjecanju.

​Izvor: prigorski.hr

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 5. 3. 2017.