Put u Zagreb

Osvanuo je i taj dugo očekivani dan, 24. listopad 2012. godine.  Učenici Područne škole Farkaševac  i Nova Kapela krenuli su u Zagreb na izvanučioničku nastavu.

Iz razgovora s roditeljima saznali smo da su neki učenici ustali u ranu zoru ne bi li što prije krenuli. Sobom su ponijeli pune torbe sendviča, sokova i različitih grickalica. Koliko su bili prenatrpani, izgledalo je kao da su krenuli na put oko svijeta. Konačno je autobus krenuo. Svi smo se vezali i nestrpljivo čekali da dođemo u Zagreb. Prije Zagreba stali smo na benzinskoj postaji i napravili malu pauzu. Uz put smo i doručkovali. Na upite učenika smiju li na tobogan odgovorili smo im da ne smiju jer je sve uokolo bilo mokro od jutarnje magle. Naravno da neki učenici nisu poslušali nego se lijepo smočili.

Djecaci u kazalistu Kupili smo karteKupili smo karte

U Zagrebu je bila neobična gužva, automobili su bjesomučno jurili na sve strane. U tome mravinjaku jedva smo se probili do Dječjeg kazališta Dubrava. Tamo nas je dočekala ljubazna blagajnica i prodala nam karte za predstavu. Gledali smo predstavu Blizanke. Predstava je izazvala opće oduševljenje kod učenika. Uz veliki pljesak ispratili smo glumce i krenuli na Kaptol.

Prvo smo posjetili Zagrebačku katedralu. Većina učenika zadivljeno ju je promatrala, neki su je i fotogarfirali poput pravih turista. U katedrali smo zapalili svjećice za naše najdraže, pomolili se, razgledali oltare, stupove, orgulje, odar  pokojnog kardinala Alojzija Stepinca i krenuli na Trg bana Josipa Jelačića.

Zatim smo se zaustavili na Manduševcu, bacili novčiće u fontanu i zaželjeli tajne želje

Neki od učenika počeli su skupljati kovanice uokolo fontane glumeći Crnog Jacka iz Smogovaca. Na upozorenje učiteljica, vratili su kovanice u fontanu. Probijajući se kroz gužvu stigli smo do znamenitog bana koji je kod učenika svojom veličinom izazvao val divljenja. Poslije toga produžili smo do Muzeja pošte i telekomunikacija u kojem smo naučili kako je nastala pošta, prva hrvatska marka i još mnogo toga.

Po povratku zaustavili smo se u McDonaldsu i malo prezalogajili. Nakon toga produžili smo do  autobusa koji nas je čekao kod katedrale. Malo smo još prošetali uokolo, nahranili golubove i krenuli kući. Uz put opet smo stali na benzinskoj postaji, odmorili se, poigrali na dječjem igralištu i razdragani krenuli u Farkaševac gdje su nas već čekali nestrpljivi roditelji.

Na kraju je četvrti razred dobio domaću zadaću da opiše svoj doživljaj izleta. Ovaj rad koji prilažem je bio najbolji.

Dana 24.10.2012. išli smo na izlet u Zagreb. Prvo smo se okupili mi iz Farkaševca. Zatim smo otišli po učenike iz Nove Kapele. U autobusu nam je gospođa vodič pričala o planu i putu izleta. Kratko smo pauzirali na odmorištu kako bi doručkovali. Nakon pauze išli smo u kazalište Dubrava na predstavu Blizanke. Predstava je bila super. Zatim smo krenuli u Zagrebačku katedralu pomoliti se Bogu i razgledati ju. prošetali smo do Trga bana Josipa Jelačića. Na putu do muzeja prolazili smo kraj jedne fontane u koju smo bacali novčiće. U Muzeju pošte i telekomunikacija dočekao nas je jedan gospodin i pričao kako su ljudi prije komunicirali pomoću telefona. Na povratku smo navratili u McDonalds i kupili tko je što htio. Kući smo došli sretni i zadovoljni.

Napisala učenica četvrtog razreda, Martina Andrić

objavio: Lidija Hatadi   datum: 27. 10. 2012.