Obilježavanje Dana jabuka

U proteklih nekoliko dana učenici i učiteljice nižih razreda marljivo su radili i pripremali se za priredbu povodom obilježavanja Dana jabuka. Svi su veselo slikali i crtali, pisali pjesmice  i priče, čitali i istraživali o sortama jabuka, pjevali i plesali na zadanu temu. Stoga je priredba bila prekrasna prezentacija i evaluacija svih aktivnosti.

Izloženi su najuspješniji likovni i literarni radovi, predstavljene različite vrste jabuka i prezentirane prigodne slatke poslastice. Učenici su nastupili sa recitacijama, igrokazom, igrom i plesom. Svi su s oduševljenjem poslušali i pogledali  priču o jabuci koju je pripremila učiteljica Romana Borak. Svakako treba istaknuti kako su učenici 4.b s učiteljicom Željkom sami pripremili kompot koji je svojim okusom oduševio sve nazočne. Eko skupina imala je pune ruke posla. U prolazu između škole i dvorane posadili su stablo jabuke. Nadamo se da će uspješno rasti i razvijati se. Naš program svojom prisutnošću posebno su uveličali predstavnici udruge uzgajivača jabuka gđa Tatjana Radiković i gospodin Mladen Mlađan. Članovi udruge donirali su nekoliko kašeta različitih sorti jabuka koje su svi nazočni mogli isprobati. Gđa Radiković obratila se nazočnima sa nekoliko prigodnih riječi.

Zahvaljujemo svim mamama, bakama, tetama i ostalima koji su pripremili prekrasne poslastice i hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali u obilježavanju Dana jabuka i ne zaboravite pojesti jabuku jer: JABUKA NA DAN, DOKTOR IZ KUĆE VAN!

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 22. 10. 2013.