Četvrti razredi OŠ Dubrava posjetili PŠ Bolč i PŠ Farkaševac

Budući da je većina učenika OŠ Dubrava slabo ili nimalo upoznata sa činjenicom da se u sastavu matične škole nalaze još tri manje područne škole, učiteljice četvrtih razreda odlučile su to promijeniti i posjetiti PŠ Bolč i PŠ Farkaševac...

30. listopada učenici 4.a i 4.b sa svojim učiteljicama posjetili su najprije Područnu školu Bolč, a zatim i Područnu školu Farkaševac.

U PŠ Bolč dočekala nas je učiteljica Andreja koja radi u kombiniranom odjelu 1. i 2. razreda. Škola je malena, ali lijepo uređena i izvana i unutra. Sastoji se samo od jedne učionice i nema zvona, što je naše učenike zaprepastilo. U učionici je bilo devetero đaka u dva razreda, što je također bilo veliko iznenađenje. Đaci su se brzo upoznali, a još brže zaigrali u prekrasnom okruženju škole.

Zatim smo krenuli do PŠ Farkaševac u kojoj se toga dana održavala Tikvijada. Zadatak je učenika svih razreda ukrasiti tikvu prirodnim materijalima i izložiti je u učionici. Ravnateljica Marijana Kozumplik Kemenović, učitelj i učiteljice čine stručan žiri kojemu je svake godine sve teže odabrati samo dvije najbolje tikve u svakom razredu. Naši su učenici bili oduševljeni što izgledom škole, što tikvama-jednom ljepšom od druge, što susretu s poznatim učenicima PŠ Kapela s kojima su ove godine bili u školi u prirodi, a koji su, pak, bili gostujući učenici-natjecatelji u izboru najljepše tikve. Naravno, sve su doživljaje na kraju začinili s još nekoliko minuta igre na velikom igralištu s tribinama.

U OŠ Dubrava vratili smo se zarumenjeni, veseli, puni dojmova i novih saznanja od kojih je najdojmljivije bilo da naša ravnateljica radi u svim tim školama!

objavio: Brankica Habuzin   datum: 5. 11. 2015.