Smotra učeničkih zadruga

Osnovna škola Ivana Perkovca u Šenkovcu bila je domaćin ovogodišnje smotre učeničkih zadruga Zagrebačke županije.

Smotra je održana u srjedu, 6. travnja 2016. godine. Od 30 registriranih, sudjelovale su njih 22-je. Najuspješnije, po odluci prosudbene komisije, sudjelovat će na državnoj smotri, sredinom svibnja u Zagrebu.

Na smotri je sudjelovala i naša učenička zadruga „Pčelica“. Predstavljale su nas sjajne učenice -Lana Martinović i Lana Tomić iz 3.a razreda i Helena Dumić iz 7.c razreda u pratnji učiteljice Sanje Jandrijević. Ove godine naše zadrugarke predstavile su origami tehniku– izradu cvjetova, koja je privukla veliku pozornost posjetitelja smotre.

Županijsku smotru otvorio je pročelnik za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Vjeran Štublin. „Kroz rad u zadruzi učenici stječu vrijednosti koje ne mogu naučiti u klasičnom obrazovnom sustavu, vrijednosti koje im ostaju za cijeli život. Uče i najosnovnije stvari o poduzetništvu - kako stvoriti neku vrijednost, kako funkcionira obrtnik ili poduzetnik“, rekao je Štublin.

Darinka Balen, tajnica Podružnice učeničkih zadruga Zagrebačke županije, istaknula je da zadnjih petnaestak godina na državnoj smotri zadruge s prostora naše županije, u pravilu, uvijek osvajaju jedno od prva tri mjesta.

„To je potvrda da rad naših zadruga ide u pravom smjeru. I na današnjoj smotri prikazana je zavidna razina učeničkih vještina“, rekla je Balen, dodavši da zadruge same odlučuju jesu li spremne doći na smotru, a to znači jesu li se dovoljno isprofilirale i imaju li „kontigent“ proizvoda koji su na zavidnoj razini.

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 9. 4. 2016.