Koprivko u Područnoj školi Farkaševac

Danas nas je posjetio gospodin Branimir Dolenec, autor prve slikovnice o Koprivnici.

Glavni junak slikovnice zove se Koprivko. Koprivko je dobio ime po gradu Koprivnici. Živio je u srednjem vijeku, igrom slučaja upao je u crnu rupu i počeo putovati kroz vrijeme. Na svom putovanju upoznao je nove prijatelje.

Na predstavljanje slikovnica stigli su nam u goste učenici iz PŠ Nova Kapela i PŠ Bolč. Svi su se udobno smjestili i velikim pljeskom pozdravili književnika Branimira Dolenca.

Kako je izgledao književni susret pogledajte kroz nekoliko fotografija.

Drugi dan smo malo razgovarali o Koprivku. Učenici su iznosili svoje dojmove o književniku i njegovim pričama. Na kraju su napisali vijest o susretu.

Ovo su neki od radova učenika.

Jučer u školu došao nas je posjetiti pisac koji se zove Branimir Dolenec. Posjetili su nas i učenici iz Bolča i Nove Kapele. Pisac nam je pokazao slikovnice i pričao malo o sebi. Onda je išao nacrtati Koprivka i Dunju. Najviše mi se svidjelo kako je gospodin govorio o sebi.
Patrik

Jučer u školi nas je posjetio pisac Branimir Dolenec. U goste su nam došli učenici iz Bolča i Nove Kapele. Pisac nam je pokazivao svoje slikovnice i pričao o sebi. Pokazao nam je plišane lutke Koprivka i Dunje. Ušao je u učionicu i nacrtao na ploči Dunju i Koprivka.
Matea

Jučer, 11.04.2016. godine u školi nas je posjetio pisac Branimir Dolenec. Pričao je o svojim knjigama i crtao Koprivka. Došla je i škola iz Bolča i Nove Kapele. Jako sam se lijepo provela.
Ena

Jučer nas je posjetio pisac po imenu Branimir Dolenec. Došli su nam učenici i učitelji iz Bolča i Nove Kapele. Najviše mi se svidjela kod pisca odjeća. Pričao nam je priče o Koprivku i Dunji. Pisac je na ploču nacrtao Koprivka i Dunju. Pokraj Koprivka nas je učiteljica slikala.
Lana (B)

objavio: Lidija Hatadi   datum: 11. 4. 2016.