Veliko priznanje učenicima 3.f

Učenici 3.f razreda PŠ Farkaševac i učiteljica Lidija Hatadi prošle su školske godine aktivno sudjelovali u Projektu IGRE BEZ GRANICA.

Projekt IGRE BEZ GRANICA projekt je Udruge učitelja razredne nastave Zvono čija je idejna autorica učiteljica mentor Marina Nadoveza.

Osmišljen je u svrhu provođenja niza različitih sportskih aktivnosti koje svoj temelj imaju u tradicijskim igrama. Obuhvaćao je mjesec svibanj 2016. koji u zadnjim danima skriva i Svjetski dan sporta. Sve aktivnosti povezane su sa značenjem TZK za zdravlje i razvitak učenika. Posebno su bili usmjereni prema tradicijskim igrama određenog zavičajnog područja.

Cilj:

• rasterećenje učenika školskim obvezama
  • druženje učenika, učitelja i roditelja
  • povećati fizičku aktivnost koja pozitivno utječe na zdravlje učenika
  • povećanje stupnja spretnosti, koordinacije, izdržljivosti, snage, brzine, fleksibilnosti i koncentracije
  • razvijanje pozitivnog odnosa prema sportskim aktivnostima
  • promicanje kulture svakodnevnog tjelesnog vježbanja kroz igru i zabavu

Ishodi:

• razlikuje poštenje od nepoštenja i korigira međusobne odnose
  • uočava i primjenjuje tolerantno i sportsko navijanje
  • prepoznaje i rješava nesporazume kao i nasilne oblike ponašanja
  • prihvaća odgovornost za svoje postupke i kontrolira vlastite emocije
  • poštuje pravila i pravilno odlučivanje
  • razlikuje nepoželjne od poželjnih oblika verbalne komunikacije
  • razlikuje privatnu i javnu imovinu i odgovorno se ponaša prema njoj
  • prepoznaje svoje „jake“ i „slabe“ strane

U kreiranju sadržaja igara sudjelovalo je 98 kolegica i kolega učitelja, stručnih suradnika, odgajatelja koji su se potrudili prikupiti slikovne i pisane materijale. Na eTwining platformi otvoreno je 27 stranica. Na društvenoj mreži u zatvorenoj Facebook grupi Igre bez granica uključeno je 238 članova. Stoga je sve zabilježeno u zborniku radova IGRE BEZ GRANICE.

Stoga je naša škola nagrađena Europskom oznakom kvalitete za izvrsnost u radu i eTwinning projektu "Igre bez granica". To znači da je rad učiteljice, rad  učenika i škole priznat na najvišoj europskoj razini.

Kao rezultat dobili smo certifikat.

Također, projekt 3.f razreda će biti prikazan u posebnom području na Europskom portalu www.etwinning.net.

Priloženi dokumenti:
etw_europeanqualitylabel_78242_hr.pdf (188.87 KB)

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 8. 12. 2016.