LiDraNo 2017.

Gradsko-općinska smotra „LiDraNo 2017.“ održana je 27. siječnja 2017. u sali restorana „Sablić“.

Domaćin smotre bila je naša škola.

Na smotri su nastupali učenici I. OŠ Vrbovec, II. OŠ Vrbovec, OŠ Gradec i OŠ Dubrava.

Naši učenici nastupili su s monologom "Ah, to klizanje“ koji je izvela učenica  Lana Martinović, učenica 4.b razreda (mentor Sanja Jandrijević),  monologom „Kako me zovu“ koji je izveo Dario Kovačić, učenik 6.b razreda (mentor Anica Mlinar), dramsko-scenskom igrom "Puž na carinskom pregledu" koji su izveli učenici 3. f razreda PŠ Farkaševac Matea Kovačević i Patrik Marić (mentor Lidija Hatadi).

Nakon izvedbi svih pojedinačnih i skupnih scenskih nastupa povjerenstvo se povlači i donosi odluku o pobjednicima. U pojedinačnom nastupu jednoglasno je izabran monolog Sanje Polak: „Ah, to klizanje“, u izvedbi učenice 4.b razreda Lane Martinović OŠ Dubrava, mentorice Sanje Jandrijević. Nakon dužeg vijećanja drugi pojedinačni nastup koji je predložen za županijsku razinu je monolog Zorana Pongrešića „Zašto (ne) volim bajke“, u izvedbi Demjana Kalinskog učenika 6. razreda iz OŠ Gradec, mentorice Biljane Matišić.

Ostala dva rada su pohvaljena jer u svakom se vidi uloženi trud i rad učenika i mentora.

U skupnim izvedbama odluku nije bilo teško donijeti jer su se odmah izdvojila dva rada. Po bilješkama povjerenstva i po ocjenama jednoglasno su predložena sljedeća dva nastupa za županijsku razinu:

1.      Ivana Marinić: „Različitosti“, I. OŠ Vrbovec mentorice Helene Naimkadić,

2.      Žaklina Hasnaš: „Monika i Mark“, II. OŠ Vrbovec mentorice Žakline Hasnaš.

Povjerenstvo je prije proglašenja pobjednika čestitalo svim sudionicima međuopćinskog LiDraNa 2017., a ravnateljica je podijelila zahvalnice  učenicima i mentorima.

Također na županijsku je smotru poslan i literarni rad učenika 6.b razreda, Kristijana Bilanovića "David“ (mentor Anica Mlinar).

Učenicima i mentorima koji će nas predstaviti na županijskoj smotri u Velikoj Gorici želimo puno sreće i uspjeha!

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 29. 1. 2017.